Під онкоскринінгом або ранньою діагностикою пухлин розуміють різноманітні обстеження пацієнта. Людина може бути формально здоровою, а пухлина на самому початку не дає про себе знати.
Хто має показання до онкоскринінгу? Ті пацієнти, що мають:
- Генетичну схильність до виникнення пухлин. Якщо мама, тато, брат, сестра, бабусі, дідусі, кузени і кузини страждали від раку, то, цілком існує ймовірність, що хвороба буде діагностована у пацієнта.
- Є кісти і гемангіоми на тілі або на внутрішніх органах. У такому випадку говорять про ризик їх малігнізації. Це явище, коли доброякісна пухлина стає злоякісною. Таке може статися з кістою, гемангіомою, остеомою і іншими подібними новоутвореннями. Тому так важливо вчасно провести ранню діагностику пухлин. Чим раніше виявлено рак, тим більша ймовірність успішного позбавлення від нього.
- Людина досягла 35-річного віку. За статистикою, саме люди від 35-ти і більше найчастіше страждають від раку.
- Наявність шкідливих звичок, неправильний спосіб життя, погане харчування, екологія. Чим більше факторів у конкретної людини, тим більше вона схильна до раку. Так, принаймні, вважають фахівці. За статистикою, у кожного третього курця рано чи пізно виникають пухлини в легенях або бронхах, трахеї.
- Велика кількість стресових ситуацій. Медики давно довели, стрес провокує розвиток раку.
Навіть якщо пацієнт не входить ні в одну з груп ризику, він може пройти онкоскринінг за призначенням лікаря, після попередньої консультації.
Рак на початкових стадіях протікає безсимптомно. Іноді спостерігається втрата ваги або постійна нудота, блювота. Але визначити, чи є в організмі пухлина, можна тільки за допомогою онкоскринінгу або ранньої діагностики. Ніякі інші методи дослідження не нададуть повну картину ситуації.
Сьогодні онкострінінг проводять за допомогою сучасного високотехнологічного обладнання. Процедура не займає багато часу, що зручно для лікаря і, звичайно, пацієнта.
Як часто потрібно робити онкоскринінг? За умови, що людину нічого не турбує, досить проводити дослідження хоча б один раз на рік. Якщо підозри на рак є, то займатися самостійною постановкою діагнозу не варто, правильним буде, як можна швидше звернутись до лікаря та пройти комп’ютерну томографію.
Комп’ютерна томографія – це відносно новий (винайдений в 1972 році) і високоінформативний метод медичної діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання
Комп’ютерна томографія – складна і важлива процедура, завдяки якій можна швидко вивчити стан внутрішніх органів людини.