Пацієнтам

Підготовка до проведення КТ з використанням в/в контрастування

Підготовка до проведення КТ з використанням в/в контрастування

КТ з використанням внутрішньовенного контрастування передбачає введення в кров пацієнта спеціальної речовини для найбільш детальної візуалізації внутрішньої будови людини. Контрастом виступає йодомісткий розчин. Він не є шкідливою або небезпечною речовиною для організму людини.

Перед обстеженням з внутрішньовенним контрастуванням пацієнт повинен:

  • Дотримуватися обмеження у харчуванні. За 2-3 дні до КТ потрібно відмовитися від вживання бобових і зернових культур, всіх продуктів, які викликають газоутворення, запори, здуття живота.
  • Безпосередньо за 3 години перед процедурою КТ з внутрішньовенним контрастуванням від застосування їжі необхідно відмовитися взагалі.
  • Інколи лікар призначає прийом проносних.
  • Важливо відмовитися від прийому будь-яких медикаментів (якщо відмова не пов’язана з ризиком для життя) перед проведенням КТ з внутрішньовенним контрастуванням.
  • Найкраща підготовка – позитивний настрій. Про сумніви та переживання доцільно розповісти лікарю, щоб під час дослідження уникнути неприємностей.
  • Організм має відпочити і бути бадьорим, перед проведенням КТ з внутрішньовенним контрастуванням слід добре виспатись. Якщо лікар дозволить, то можна прийняти заспокійливе або снодійне.

Протипоказання до проведення КТ

Абсолютними протипоказаннями до КТ є вагітність та вага пацієнта більше 150 кг.

Всі інші обмеження стосуються КТ з контрастом:

  • алергія на компоненти препарату, в т. ч. на йод;
  • захворювання нирок (ускладнюють виведення контрасту з організму);
  • важкі ступені цукрового діабету.

КТ під час лактації допустимо при коригуванні схеми годування.

У будь-якому випадку перед процедурою слід обговорити деталі з фахівцем .

Що таке контрастне посилення

Контрастне посилення (контрастування) – метод диференціації внутрішніх тканин і органів, а також нормальних і патологічних структур шляхом введення в порожнистий орган або кровотік контрастної речовини (найчастіше, йодовмісні).

Контрастне посилення дозволяє уточнити характер патологічних змін, в тому числі, досить точно вказати наявність і характер пухлин на тлі оточуючих їх м’яких тканин, а також візуалізувати зміни, що не виявляються при звичайному дослідженні без контрастування. Необхідність застосування контрастної речовини визначається лікарем-рентгенологом.

У Діагностичному центрі «Медіскан» використовується метод внутрішньовенного контрастування – препарат вводиться в вену пацієнта під час дослідження, що дозволяє оцінити характер накопичення контрастного препарату тканинами і органами через кровоносну систему.

Онлайн запис